Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами

Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами

Під час форуму місцевого самоврядування «Перші кроки територіальних громад на шляху децентралізації влади», який відбувся 27 березня у селищі Тростянець учасникам заходу була презентована новостворена громадська організація «Соціальний центр МХП», яка і виступила організатором форуму.

Презентував організацію Голова ГО «Соціальний центр МХП» Олександр Кучер, який розповів про залучення соціально-відповідального бізнесу до вирішення проблем місцевих громад.

- Соціальна політика компанії МХП націлена на громади, з якими вона взаємодіє та на їхніх територіях здійснює господарську діяльність, а громадська організація «Соціальний центр МХП» співпрацюватиме з усіма громадами Вінниччини, - наголосив Олександр Кучер.

Народний депутат Микола Кучер, у свою чергу, зазначив, що зараз головне завдання - донести інформацію про усі процеси, що відбуваються на законодавчому, виконавчому рівнях влади, до усіх територіальних громад. Саме для цього і був створений Соціальний центр МХП.

- Сьогодні створено громадську організацію «Соціальний центр МХП», щоб допомогати нашим громадам. Під його крилом сьогодні формується потужний кадровий потенціал, аби громади отримали методологічну, юридичну та практичну допомогу. У підприємства Миронівський хлібопродукт є серйозний досвід, коли влада, бізнес і громада працюють разом, і тому зараз головним є встановити з громадами максимальний зворотній зв'язок, щоб зрозуміти, в чому один одному можемо допомогти, - зауважив Микола Кучер.


Щодо процесів добровільного об’єднання народний обранець наголосив, що вирішальне слово щодо об’єднання залишається за громадами. Якщо територіальні громади бажають об’єднатись, їх потрібно всебічно підтримати; але якщо громада не бажає з кимось об’єднуватись, потрібно і таку громаду підтримати у її рішенні.

Як зазначив у своєму виступі голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, нині вже реалізується перший етап децентралізації, пов’язаний із внесенням змін та доповнень до Бюджетного та Податкового Кодексів, який кардинально змінив систему взаємин у питаннях міжбюджетних відносин, а також доходів, які надходять до місцевих бюджетів.

Нині ж, країна входить у другий етап - об’єднання територіальних громад. При цьому керівник області наголосив, що мова не йде про адміністративно-територіальну реформу, а про добровільне об’єднання громад, і базовим принципом об’єднання є добровільність.

- Якщо громади пройдуть цей процес відповідно до закону, то в частині формування бюджетів отримають повноваження, подібні до міст обласного значення. Їм надходитиме 60% податку з доходів фізичних осіб, в обхід району заходитиме субвенція на освіту і охорону здоров’я, по видатковій частині бюджету громади отримають кошти на утримання шкіл, дитсадків, центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Наступного бюджетного року законодавець повинен передати цільову субвенцію з держбюджету до цієї територіальної громади для вирішення конкретної проблеми, пов’язаної з розвитком інфраструктури, - повідомив Валерій Коровій.

Процес об’єднання громад має завершитися виборчою кампанією, яка дасть можливість новообраним радам сформувати виконавчі комітети і вже нести повну відповідальність за розвиток території.

Громадська організація «Соціальний Центр МХП» не обмежується роботою Форуму, організатором якого нині виступила, а планує працювати в постійному режимі консультаційної та організаційної допомоги для територіальних громад сіл, селищ та міст, бути їхнім помічником у вирішенні будь-яких юридичних та соціальних питань.

- Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами. Потрібно змінювати систему управління, а це можна зробити лише спільними діями. Усі територіальні громади повинні бути фінансово забезпеченими, - зазначив Олександр Кучер.

Довідково: Громадську організацію «Соціальний Центр МХП» створено за сприяння компанії «Миронівський хлібопродукт» з метою консультаційної та організаційної допомоги громадянам у відстоюванні їх законних прав та інтересів, підтримки та сприяння соціально-економічному розвитку територіальних громад, а також організації соціальних проектів у сфері громадської діяльності.

Пресс-служба

ГО «Соціальний Центр МХП»

Фотографії:

Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами Громади не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами